Kiermasz2017

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ…


gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 10.12 - 10.12.2017

W dniu 10 grudnia (niedziela), w godzinach od 10.00 do 15.00, w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 po raz czternasty odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy.

Włocławianie już od lat chętnie uczestniczą w imprezie i doceniają prace twórców ludowych i rękodzielników przygotowujących na kiermasz unikatowe, ręcznie wykonywane,  inspirowane tradycyjnym wzornictwem ludowym ozdoby na choinkę, do dekoracji wnętrz oraz rzeczy mogące być oryginalnym pomysłem na prezenty.

Asortyment i tym razem będzie urozmaicony – od bombek, łańcuchów, aniołków, gwiazdek, mikołajów, kartek świątecznych, stroików i choinek, po obrusy, serwety, bieżniki, rzeźby, szopki, wyroby garncarskie i kowalskie, deski, torby, biżuterię, zabawki itp. Na stoiskach z przysmakami robionymi według tradycyjnych receptur pojawią się m.in. pierniczki, pierniki, ciasta drożdżowe, makowce, serniki, powidła, dżemy, kawy, herbaty, wędliny.

Dzieci zaproszone zostaną na warsztaty wykonywania ozdób na choinkę z papieru. Zajęcia być może zachęcą do wspólnego, rodzinnego przygotowywania ozdób świątecznych.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość zakupienia bombki z dedykacją malowaną na miejscu.

Zachęcimy również do zwiedzenia nowo otwartej wystawy czasowej „Przewodnik po Bożym Narodzeniu”.

BILET WSTĘPU NA IMPREZĘ: 3 zł

(Dzieci do lat 7 – wstęp wolny)

Afisz Kiermasz A3.indd