koszyk: 0 przedmioty

40l. STL Katajog
IMG 20210629 WA0006IMG 20210629 WA0004IMG 20210629 WA0003

STL W HARMONII Z TRADYCJĄ, 40-LECIE ODDZIAŁU STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW LUDOWYCH WE WŁOCŁAWKU

Redakcja Katalogu: Michał Kwiatkowski

Opracowanie redakcyjne: Piotr Nowakowski

Opracowanie graficzne, skład i łamanie: Magdalena Kolanowska

Korekta: Janina Grzesik

ISBN 978-83-87950-54-5

format: 20 x 20 cm

objętość: 152 stron, il. kolorowe i czarno-białe

41 w magazynie

Kategorie: ,

Opis produktu

W 2021 r. Oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych we Włocławku obchodzi 40. rocznicę działalności. Z okazji jubileuszu Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przygotowało obszerną publikację pt. „ STL W harmonii z tradycją. 40-lecie Oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych we Włocławku”. Wydawnictwo poświęcone jest wszystkim twórcom należącym do włocławskiego Oddziału. Zawiera między innymi charakterystykę poszczególnych dziedzin, wybrane informacje biograficzne, wykazów twórców – członków Oddziału STL od początku jego istnienia a także zestawienie wszystkich wystaw monograficznych, które miały miejsce Muzeum Etnograficznym we Włocławku od 1987 r.

Katalog towarzyszy wystawie czasowej prezentowanej w Muzeum Etnograficznym. Autorzy scenariuszy wystawy: Karolina Bandziak-Kwiatkowska (Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej), Dorota Kalinowska (Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej), Michał Kwiatkowski (Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej), Krystyna Pawłowska (Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej), Aleksandra Zawacka (Prezes oddziału STL-u we Włocławku).