koszyk: 0 przedmioty

przew wn.

KUJAWSKO-DOBRZYŃSKI PARK ETNOGRAFICZNY W KŁÓBCE – PRZEWODNIK

10.00

Opracowanie tekstów:  Krystyna Kotula (dwór), Michał Kwiatkowski, Krystyna Pawłowska (wieś skansenowska), dr Łukasz Dworniczak (park dworski)

Redakcja: Piotr Nowakowski

Korekta: Monika Grabowska, Janina Grzesik

Opracowanie graficzne: Krzysztof Cieślak

Fotografie: Krzysztof Cieślak, Jarosław Czerwiński

Projekt mapy: Marta Radziszewska

Wydawca: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

ISBN: 978-83-87950-28-6

Włocławek 2015

format: 12,5 x 22 cm

objętość: s. 48, ilustracje kolor 115 + załącznik mapowy

Przewodnik został wydany także w angielskiej wersji językowej.

15 w magazynie

Kategoria:

Opis produktu

Najnowsza wersja przewodnika obejmująca wieś skansenowską, zabytkowy dwór i park dworski. Opracowanie sektora wiejskiego zawiera opisy 12 obiektów prezentujących kulturę ludową Kujaw i ziemi dobrzyńskiej z okresu od II poł. XIX w. do lat 30. XX w. Są to: garncarnia, zagroda kujawska, zagroda kujawska z Zalesia, kuźnia, wiatrak, szkoła, karczma, zagroda dobrzyńska, remiza. Drugą część przewodnika poświęcono zabytkowemu dworowi, który został udostępniony w 2015 r. Oprócz historii związanej z tradycją niepodległościową i postacią mieszkanki dworu – Marii z Wodzińskich Orpiszewskiej (narzeczonej F. Chopina) w przewodniku dokładnie opisano funkcje i wyposażenie poszczególnych wnętrz dworskich.  Odrębną część przewodnika stanowi opis kompozycji parku dworskiego i jego unikalnych zasobów przyrodniczych.

Przewodnik opatrzony jest mapą terenu z zaznaczonymi poszczególnymi obiektami oraz ciągami komunikacyjnymi. Czytelny układ przewodnika umożliwia samodzielne zwiedzanie i poruszanie się po obszarze Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego.

Wymiary 22.2 x 12.7 x 0.5 cm

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Be the first to review “KUJAWSKO-DOBRZYŃSKI PARK ETNOGRAFICZNY W KŁÓBCE – PRZEWODNIK”