koszyk: 0 przedmioty

ISBN: 978-83-87950-87-3

format: 24,3 x 17,2 cm

objętość: 192 strony, il. kol., oprawa twarda

Zadanie pn. „Gzik, żur i prażucha. Tradycje kuchni kujawskiej” sfinansowane w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Dziedzictwo kulturowe – priorytet „Kultura ludowa”

60 w magazynie

Kategoria:

Opis produktu

Książka jest bogato ilustrowanym zbiorem informacji o tradycjach kulinarnych Kujaw. Jest to pierwsze, tak szerokie opracowanie tematu, poprzedzone wieloletnimi badaniami. Autorka książki, Dorota Kalinowska opisała w niej produkty spożywcze, które były podstawą wyżywienia na Kujawach i ich pochodzenie, a także przetwórstwo i konserwację żywności w dawnych gospodarstwach wiejskich.

Szczegółowo zostały również opisane sprzęty kuchenne oraz ich wytwórcy, czyli rzemieślnicy wiejscy. Książka zawiera ponadto opisy pożywienia codziennego, świątecznego i weselnego oraz przedstawia przedsięwzięcia, których celem jest kultywowanie i podtrzymywanie kulinarnego dziedzictwa regionu.

Miłośnicy swojskiej kuchni znajdą w książce 125 przepisów na kujawskie potrawy, zebranych na podstawie licznych badań i wywiadów. Uzupełnieniem publikacji jest kulinarny słowniczek gwary. Książka jest bogato ilustrowana barwnymi akwarelami i 170 fotografiami przedstawiającymi dawne sprzęty kuchenne, zwyczaje dotyczące przetwórstwa oraz tradycyjne potrawy kujawskie.

Waga 0.8 kg
Wymiary 24.3 x 17.2 x 1.8 cm

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Be the first to review “GZIK, ŻUR I PRAŻUCHA. TRADYCJE KUCHNI KUJAWSKIEJ”