Xxvi Jarmark

RELACJA Z JARMARKU STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

gdzie: Muzeum Historii Włocławka, kiedy: 23.06.2019

W minioną niedzielę, 23 czerwca, na dziedzińcu Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbył się XXVI JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO.

Na stoiskach przygotowanych przez handlarzy staroci oraz twórców ludowych znalazły się m.in. bibeloty, biżuteria, ceramika, czasopisma, fotografie, książki, lalki, mosiądz, numizmaty, obrusy, odznaczenia, obrazy, pocztówki, płyty, rzeźby, stroje ludowe, świeczniki, szkło, zabytki techniki.

Atrakcją jarmarku były konsultacje z zakresu numizmatyki, medalierstwa, filatelistyki, a także konserwacji. Zainteresowani uzyskali informacje na temat identyfikacji i opieki nad monetami, banknotami, medalami oraz wyceny wartości znaczków i zbiorów filatelistycznych oraz porady w zakresie uzupełniania  ceramiki. Na kiermaszu wydawnictw muzealnych można było nabyć publikacje z zakresu etnografii, historii, historii sztuki. Niektóre tytuły, wyjątkowo na jarmarku, sprzedawane były w promocyjnych cenach.

Poniżej fotorelacją z wydarzenia.

Fot. Wioleta Osińska