Baka

PRZEKAZANIE PAMIĄTEK PO FABRYCE FERDYNANDA BOHMA

gdzie: Muzeum Historii Włocławka, kiedy: 14.03.2019

14 marca 2019 r., w Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 we Włocławku odbyło się uroczyste przekazanie pamiątek po dawnej fabryce cykorii „Ferdynand Bohm” do zbiorów muzeum.

W trakcie uroczystości została podpisana umowa darowizny pomiędzy firmą „Bakalland” S.A. reprezentowaną przez Pana Marka Moczulskiego Prezesa Zarządu a Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku reprezentowanym przez Dyrektora Piotra Nowakowskiego. Przedmiotem darowizny był sztandar Fabryki „Ferdynand Bohm & Co” z 1939 r., zbiór medali pamiątkowych z lat 1926–1982, firmowe tłoki pieczętne oraz opakowania dawnych wyrobów fabryk Bohma i Delecty. Wszystkie przekazywane przedmioty zostały wyeksponowane na czas przebiegu uroczystości.

Dar firmy „Bakalland”, spadkobiercy tradycji zakładów Bohma, ma szczególne znaczenie dla włocławskiego muzeum, również symboliczne, gdyż jego przekazanie nastąpiło dokładnie w 110. rocznicę otwarcia Muzeum Ziemi Kujawskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przedstawicielom mediów za przybycie.

Poniżej, w galerii, znajdą Państwo zdjęcia z uroczystości.

Galeria Rozwiń Zwiń