Gaj

PREMIERA FILMU – „Zatrzymać Gaja! Bój o Włocławek 1920”


gdzie: Muzeum Historii Włocławka, kiedy: 21.08.2020

W dniu 21 sierpnia o godzinie 20.30 przy Muzeum Historii Włocławka (ul. Szpichlerna 19) odbędzie się premierowy pokaz filmu Zatrzymać Gaja! Bój o Włocławek 1920.

Projekt zrealizowano w ramach obchodów 100. rocznicy bitwy warszawskiej i obrony Włocławka przed bolszewikami w sierpniu 1920 r. Film powstał w oparciu o szereg materiałów archiwalnych, m.in. Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Archiwum Nauki Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie oraz zbiorów prywatnych.

W związku z obostrzeniami wynikającymi z zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2, plenerowy pokaz odbędzie się przy zachowaniu ogólnie obowiązujących zasad dystansu społecznego (1,5 m odstępu) i reżimu sanitarnego (dezynfekcja rąk, maska lub przyłbica ochronna). Ze względu na ograniczoną do 40 liczbę miejsc, prosimy o zgłaszanie uczestnictwa do czwartku 20 sierpnia, do godziny 14.30 w Dziale Edukacji i Promocji pod numerem telefonu (54) 232-30-01. Decyduje kolejność zgłoszeń. Jednocześnie organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu pokazu w razie opadów deszczu.

Jednocześnie informujemy, że internetowa projekcja odbędzie się w tym samym czasie co pokaz plenerowy. Link do filmu będzie umieszczony na stronie Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

Serdecznie zapraszamy.

Zapowiedź filmu: