Banerk

POZNALIŚMY LAUREATÓW XXXVIII PLENERU MALARSKIEGO


gdzie: Muzeum Historii Włocławka, kiedy: 01.06.2019

Za nami uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej, podczas której nastąpiło wręczenie nagród laureatom XXXVIII pleneru malarskiego dla dzieci i młodzieży „Stary Rynek”.

Otwarcie wystawy poprzedziło posiedzenie komisji oceniającej prace wykonane na  XXXVIII plenerze malarskim. 

Komisja zebrała się w składzie:

– Adam Zapora – przewodniczący komisji – historyk sztuki, kustosz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku,

– Magdalena Kolanowska – historyk, plastyk Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku,

– Beata Pawłowska – nauczyciel plastyki, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku,

– Jerzy Jabczyński – artysta plastyk, Dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku,

– Józef Stolorz – artysta plastyk z Włocławka,

– Kalina Ciesielska –  sekretarz konkursu, artysta plastyk, asystent muzealny w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku,

– Beata Wąsik – sekretarz konkursu, kierownik Działu Edukacji i Promocji w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

W plenerze uczestniczyło około 110 osób z czego prace oddało 100 uczestników, w tym: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych nr 7, 19, 22, 23,  Z. E. Wiedza, ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku i Szkoła Podstawowa nr 1 w Brześciu Kujawskim, Gimnazjum nr 1,  POSSP, ZSK im. ks. Jana Długosza, Gimnazjum Dwujęzyczne, Z.E Wiedza. Ponadto w plenerze wzięła udział młodzież ze szkół średnich: POSSP, I LO im. Ziemi Kujawskiej, ZSK im. ks. Jana Długosza, Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku i uczniowie Pracowni Plastycznej oraz Ogniska Artystycznego we Włocławku.

Jury konkursu wyłoniło zwycięzców w czterech kategoriach wiekowych – szkoła podstawowa klasy I–III, szkoła podstawowa klasy IV–VI, szkoła podstawowa klasy VII–VIII i gimnazjum oraz szkoła średnia. Po wnikliwej analizie prac jury postanowiło przyznać nagrody:

1. KATEGORIA WIEKOWA – SZKOŁA PODSTAWOWA, Klasy I–III

I miejsce – Aleksander Górczyński, rok urodzenia 2010, ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku

II miejsce – Maria Kaniewska, rok urodzenia 2012, Pracownia Plastyczna Waldemar Biliński

III miejsce – Julia Gonstal, rok urodzenia 2009, Prywatna Szkoła Podstawowa Z.W. „WIEDZA” we Włocławku

2. KATEGORIA WIEKOWA – SZKOŁA PODSTAWOWA, Klasy IV–VI

I miejsce – Dominika Smolińska, rok urodzenia 2007, ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku

II miejsce – Aleksandra Babis, rok urodzenia 2006,  ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku

III miejsce – Maja Bychowska, rok urodzenia 2008, ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku

3. KATEGORIA WIEKOWA – SZKOŁA PODSTAWOWA Klasy VII–VIII, Gimnazja

I miejsce – Magdalena Kudeł, rok urodzenia 2003, Prywatna Szkoła Podstawowa Z.W. „WIEDZA” we Włocławku

II miejsce – Marta Bychowska, rok urodzenia 2005, ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku

III miejsce – Oliwia Kobus, rok urodzenia 2005, Szkoła Podstawowa nr 1 w Brześciu Kujawskim

4. KATEGORIA WIEKOWA – SZKOŁA ŚREDNIA

I miejsce – Wiktoria Maniecka, rok urodzenia 2002, Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku

I miejsce – Zuzanna Traczyk, rok urodzenia 2002, Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku

II miejsce – Natalia Markowska, rok urodzenia 2002, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku

Komisja brała pod uwagę wykonanie, ogólny wyraz plastyczny prac, nie stosując podziału na techniki. Postanowiono, że na wystawie poplenerowej oprócz prac nagrodzonych znajdą się także prace wytypowane dodatkowo przez jury spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu.

PRACE WYRÓŻNIONE NA WYSTAWĘ:

  • Karol Żebrowski, rok urodzenia 2008, ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku
  • Oliwia Karasiewicz, rok urodzenia 2009, ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku
  • Nadia Jabłońska, rok urodzenia 2010, Prywatna Szkoła Podstawowa Z.W. „WIEDZA” we Włocławku
  • Iga Tuszyńska, rok urodzenia 2007, Prywatna Szkoła Podstawowa Z.W. „WIEDZA” we Włocławku
  • Marta Andrzejewska, rok urodzenia 2010, Pracownia Plastyczna Waldemar Biliński
  • Izabela Ciesielska, rok urodzenia 2004, Pracownia Plastyczna Waldemar Biliński
  • Klaudia Kuraszewska, rok urodzenia 2008, Pracownia Plastyczna Waldemar Biliński
  • Julia Latecka, rok urodzenia 2004, Pracownia Plastyczna Waldemar Biliński
  • Anna Lewandowska, rok urodzenia 2001, Pracownia Plastyczna Waldemar Biliński
  • Wiktor Romanowski, rok urodzenia 2008, Pracownia Plastyczna Waldemar Biliński
  • Blanka Sompolska, rok urodzenia 2010, Pracownia Plastyczna Waldemar Biliński
  • Zuzanna Cieślak, rok urodzenia 2006, Pracownia Plastyczna Waldemar Biliński
  • Jakub Fąfara, rok urodzenia 2002, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
  • Aleksandra Augustyniak, rok urodzenia 2001, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włocławku
  • Zuzanna Adamska, rok urodzenia 2006, SP nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku
  • Konrad Koperski, rok urodzenia 2008,  SP nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku
  • Eliza Maciejewska, rok urodzenia 2005, SP nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku

Poniżej zdjęcia z otwarcia wystawy oraz wręczenia nagród laureatom.