Pop2018

POZNALIŚMY LAUREATÓW XXXVII PLENERU MALARSKIEGO


gdzie: Gmach Główny, kiedy: 01.06.2018

Za nami uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej, podczas której nastąpiło wręczenie nagród laureatom XXXVII pleneru malarskiego dla dzieci i młodzieży „Ulica Zamcza – spotkanie z Zagajewskim”.

Otwarcie wystawy poprzedziło posiedzenie komisji oceniającej prace wykonane na  XXXVII plenerze malarskim.

Komisja zebrała się w składzie:

– Adam Zapora – przewodniczący komisji – historyk sztuki, kustosz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku,

– Beata Pawłowska – nauczyciel plastyki, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku,

– Jerzy Jabczyński – artysta plastyk, starszy specjalista w zakresie działalności podstawowej, realizator wystaw w Galerii Współczesnej we Włocławku,

– Józef Stolorz – artysta plastyk z Włocławka,

– Kalina Ciesielska –  sekretarz konkursu, artysta plastyk, asystent muzealny w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku,

– Beata Wąsik – sekretarz konkursu, kierownik Działu Edukacji i Promocji w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

W plenerze wzięło udział około 120 osób z czego prace oddało 108 uczestników, w tym: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych nr 3, 12, 14, 18, 20, 22, 23, Z. E. Wiedza, ZSK im. ks. Jana Długosza i gimnazja nr 14, 18, 23, POSSP, ZSK im. ks. Jana Długosza, Gimnazjum Dwujęzyczne. Ponadto w plenerze wzięła udział młodzież ze szkół średnich: POSSP, I LO im. Ziemi Kujawskiej, II LO im. M. Kopernika, III LO im. M. Konopnickiej, ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku oraz II LO im. M. Konopnickiej w Inowrocławiu i uczniowie Prywatnego Ogniska Plastycznego we Włocławku.

Jury konkursu wyłoniło zwycięzców w pięciu kategoriach wiekowych – grupa najmłodszych, szkoła podstawowa klasy I–III, szkoła podstawowa klasy IV–VI, szkoła podstawowa klasy VII i gimnazjum oraz szkoła średnia. Po wnikliwej analizie prac jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

  • KATEGORIA WIEKOWA – GRUPA NAJMŁODSZYCH:

Wyróżnienie – Zuzanna Bagdzińska, rok urodzenia 2011, SP nr 22 im. Janusza Korczaka we Włocławku

Wyróżnienie – Andrzej Kwiatkowski, rok urodzenia 2011, ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku

  • KATEGORIA WIEKOWA – SZKOŁA PODSTAWOWA, Klasy I–III

I miejsce – Nadia Jabłońska, rok urodzenia 2010, Zespół Edukacji „Wiedza” we Włocławku

II miejsce – Nicola Potrzebska, rok urodzenia 2008, SP nr 18 im. 1 Batalionu Morskiego we Włocławku

III miejsce – Hanna Szablowska, rok urodzenia 2008, SP nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku

Wyróżnienie – Julia Tybec, rok urodzenia 2008, Zespół Edukacji „Wiedza” we Włocławku

Wyróżnienie – Julia Gonstal, rok urodzenia 2009, Zespół Edukacji „Wiedza” we Włocławku

Wyróżnienie – Natalia Nawrocka, rok urodzenia 2008, ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku

  • KATEGORIA WIEKOWA – SZKOŁA POSTAWOAWA, Klasy IV–VI

I miejsce – Aleksandra Babis, rok urodzenia 2006, ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku

II miejsce – Anita Golas, rok urodzenia 2007, SP nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku

III miejsce – Oliwia Ciesielska, rok urodzenia 2006, SP nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku

Wyróżnienie – Dominika Smolińska, rok urodzenia 2007, ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Wyróżnienie – Maria Antkowska, rok urodzenia 2005, SP nr 10 im. Drugiej Armii Wojska Polskiego we Włocławku.

  • KATEGORIA WIEKOWA – SZKOŁA PODSTAWOWA Klasy VII–VIII, Gimnazja

I miejsce – Magdalena Kudeł, rok urodzenia 2003, Zespół Edukacji „Wiedza” we Włocławku

II miejsce – Jakub Fąfara, rok urodzenia 2002, Pracownia Plastyczna Waldemar Biliński

III miejsce – Natalia Markowska, rok urodzenia 2002, Pracownia Plastyczna Waldemar Biliński

Wyróżnienie – Wiktoria Maniecka, rok urodzenia 2002, Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku

Wyróżnienie – Martyna Kaczmarek, rok urodzenia 2002, Gimnazjum Dwujęzyczne we Włocławku

  • KATEGORIA WIEKOWA – SZKOŁA ŚREDNIA

I miejsce – Natalia Wieczorkowska, rok urodzenia 2001, Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku

II miejsce – Aleksandra Ogrodowicz, rok urodzenia 1999, Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych we Włocławku

III miejsce – Katarzyna Jankowska, rok urodzenia 2000, ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku

Wyróżnienie – Anna Lubomska, rok urodzenia 1999, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku

Wyróżnienie – Weronika Nowicka, rok urodzenia 1999, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku

Komisja brała pod uwagę wykonanie, ogólny wyraz plastyczny prac, nie stosując podziału na techniki. Postanowiono, że na wystawie poplenerowej oprócz prac nagrodzonych i wyróżnionych znajdą się także prace wytypowane dodatkowo przez jury spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu.

  • PRACE WYRÓŻNIONE NA WYSTAWĘ

Lena Ułanowicz, rok urodzenia 2009, Zespół Edukacji „Wiedza”

Iga Obrzazgiewicz, rok urodzenia 2008, Zespół Edukacji „Wiedza”

Lidia Oleradzka, rok urodzenia 2010, Zespół Edukacji „Wiedza”

Aleksandra Adamska, rok urodzenia 2008, SP nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Aleksandra Gołębiewska, rok urodzenia 2006, SP nr 18 im. 1 Batalionu Morskiego

Oktawia Marczak, rok urodzenia 2006, SP nr 18 im. 1 Batalionu Morskiego

Aleksandra Arkuszewska, rok urodzenia 2005, ZSK im. ks. Jana Długosza

Eliza Maciejewska, rok urodzenia 2005, SP nr 22 im. Janusza Korczaka

Wiktoria Jasińska, rok urodzenia 2001, Liceum Ziemi Kujawskiej

Nicola Janowska, rok urodzenia 2002, Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych

Ewa Kinasiewicz, rok urodzenia 2002, Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych

Julia Królikowska, rok urodzenia 2002, Prywatna Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych

Galeria Rozwiń Zwiń