wianki

PIERWSZY W SEZONIE FESTYN FOLKLORYSTYCZNY ZA NAMI!

gdzie: Park etnograficzny, kiedy: 25.06.2017

25 czerwca 2017 r. w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce odbył się pierwszy w tym roku festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. pt. „Każdej niedzieli Kujawiak się weseli”.

Podczas niedzielnej imprezy wystąpił Zespół Obrzędowy „Lubominianki” z gminy Boniewo w premierowym widowisku opowiadającym o obyczajowości rodzinnej związanej z czasem wolnym, który jest okazją do wspólnej zabawy, muzykowania, gawędy, snucia opowieści… „Zabawy dziecięce na Kujawach” zaprezentował Zespół Folklorystyczny „Dzieci Kujaw”, a pieśni kujawskie Zespół Folklorystyczny „Spod Strzechy”, oba z Brześcia Kujawskiego.

Na najmłodszych uczestników festynu czekały m.in. konkursy, gry i zabawy sprawnościowe na wiejskim podwórku prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną z Krzewia oraz warsztaty wykonywania szmacianych lalek.

Nie zabrakło również stałych punktów programu. Przybyli do skansenu goście mogli wziąć udział w pokazach dawnych zajęć domowych, gospodarskich i rzemieślniczych, m.in. kucia żelaza na gorąco, wyplatania koszy, tłoczenia oleju, wyrobu masła, prania. Miłośników rękodzieła ludowego i tradycyjnego jadła przyciągały kramy z haftami, rzeźbami w drewnie, wyrobami kowalstwa artystycznego, obrazami, zabawkami, biżuterią, ozdobami ze słomy, masy solnej oraz ze swojskim jadłem.

Galeria Rozwiń Zwiń