Paweł Nowak – papier, relief, collage, fotocollage

gdzie: Gmach Główny - kiedy: wystawa stała

Od dnia 15 stycznia 2011 r. w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie udostępniona dla zwiedzających jest wystawa czasowa Paweł Nowak – papier, relief, collage, fotocollage.

Paweł Nowak pochodzi z Aleksandrowa Kujawskiego. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, na Wydziale Malarstwa i Grafiki, na kierunku malarstwa w Pracowni prof. Kazimierza Ostrowskiego. Od 1991 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Oddział w Toruniu.

Fot. Marcin Zieliński

W swoim dorobku artystycznym ma uczestnictwo w ok. 40 wystawach zbiorowych i 20 indywidualnych. Jest twórcą techniki własnej reliefowej na papierze. Aktualnie zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem reliefowym oraz działaniami konceptualistycznymi.

Na wystawie prezentowanej w nieszawskim Muzeum znajdują się prace powstałe w latach 2007-2010. Są to prace wykonane w technice reliefowej na papierze z użyciem suchych pasteli, zestaw collage „Collages in Black” oraz układy konceptualistyczne zestawionych ze sobą fotografii na czarnym podkładzie.

Wystawa prezentowana będzie do 20 marca 2011 roku.

Sponsor Muzeum