no

OTWARCIE NOWEJ WYSTAWY CZASOWEJ W NIESZAWIE


gdzie: Muzeum S. Noakowskiego, kiedy: 11.06.2017

W dniu 11 czerwca br., w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie miało miejsce otwarcie wystawy „Miasto – Ludzie – Wisła – fotografie dawnej Nieszawy”. Jest to prezentacja archiwalnych fotografii nieszawian żyjących i pracujących nad Wisłą, ale również miejsc, obiektów, ulic Nieszawy. Negatywy w większości z lat 30 -tych XX wieku i z lat powojennych zostały wykonane przez historyków i fotografików z Nieszawy: Józefa Spornego, Czesława Świeczkowskiego i Ludwika Galińskiego.
Obecnie klisze (negatywy) znajdują się w kolekcji pochodzącego również z Nieszawy, Pana Kazimierza Lechosława Zborowskiego. Negatywy zostały wypożyczone od właściciela dla potrzeb wystawy. Ekspozycja została przygotowana w ramach projektu naukowo – wystawienniczego Oddziału Kujawsko – Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich i muzeów województwa kujawsko – pomorskiego MIASTO – LUDZIE – RZEKA.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy. Więcej informacji o wystawie znajdą Państwo na stronie: http://muzeum.wloclawek.pl/miasto-ludzie-wisla-fotografie-dawnej-nieszawy/

Ekspozycja będzie czynna do 10 września 2017 r. Serdecznie zapraszamy.    

Scenariusz: Ryszard Lewandowski, Kazimierz Lechosław Zborowski

Oprawa plastyczna i komisariat: Ryszard Lewandowski 

Czas trwania:  11.06.-10.09.2017 r. 

Miejsce prezentacji wystawy: Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie, ul. Mickiewicza 6, Nieszawa

Wstęp: bilet normalny – 7 zł/os., bilet ulgowy – 5 zł/os., zorganizowane grupy szkolne – 3 zł/os.

Galeria Rozwiń Zwiń