GOSPO

OSTATNI TEGO LATA FESTYN FOLKLORYSTYCZNY W KŁÓBCE ZA NAMI!

gdzie: Park etnograficzny, kiedy: 10.09.2017

10 września w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce odbył się ostatni w tym roku festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi” pt. „Dobra gospodyni ma zawsze pełno w skrzyni”.

Podczas niedzielnej imprezy wystąpili: Zespół Pieśni Ludowej „Pakościanie” z Pakości, Zespół Integracyjny „Promienne Słoneczka” z Kłodawy oraz Grupa Dziecięca Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy” z Baruchowa. Widzowie mieli okazję obejrzeć widowiska „Kiszenie kapusty” w wykonaniu Zespołu Ludowego „Kujawioki od Dobrego” z Dobrego oraz „Bogactwa jesieni” przygotowane przez Zespół Obrzędowy „Lubominianki” z gminy Boniewo.

Na terenie skansenu odbywały się pokazy szatkowania i ubijania kapusty, suszenia owoców, wypieku podpłomyków, ustawiania do pracy wiatraka „koźlaka”, czyszczenia i obróbki zboża oraz produkcji oleju. Przybyli do Skansenu rzemieślnicy pokazali zapomniane już dzisiaj zawody — kowala, garncarza, plecionkarza. Ponadto dzieci i dorośli mieli okazję wziąć udział w warsztatach wyrobu podpłomyków, plecionkarskich oraz druku wzorów z kapusty za pomocą drewnianego stempla.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

Galeria Rozwiń Zwiń