Indianie Edukacyjna

OFERTA EDUKACYJNA – INSPIROWANI NATURĄ. RĘKODZIEŁO INDIAN AMAZONI…

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 16.01 - 16.04.2020

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza grupy zorganizowane do skorzystania z oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie czasowej „INSPIROWANI NATURĄ. RĘKODZIEŁO INDIAN AMAZONII. W HOŁDZIE BORYSOWI MALKINOWI.

• Oprowadzenie po wystawie pt. Inspirowani naturą. Rękodzieło Indian Amazonii. W hołdzie Borysowi Malkinowi

Opowieść o Indianach ilustrowana zgromadzonymi na ekspozycji obiektami – rękodzielniczymi wyrobami wykonanymi przez rdzennych mieszkańców Amazonii. Kim są i czym zajmują się Indianie zamieszkujący Amazonię? Jak przyroda wpływa na ich życie? Jak wygląda podział ról społecznych? Kim jest szaman? Dlaczego Indianie malują twarze? Jak wygląda indiańskie „mieszkanie”?

Czas trwania: 50 min. Możliwe jest indywidualne dopasowanie czasu oprowadzania np. dla młodszych grup wiekowych.

Prowadzący: Michał Kwiatkowski

• Spotkanie edukacyjne pt. Zawód: etnograf. Borys Malkin

Ludoznawcy, etnografowie, podróżnicy to często ludzie o barwnych biografiach i znaczącym dorobku, którego wartość doceniają dopiero kolejne pokolenia. Taką postacią był Borys Malkin – badacz tubylczych ludów Ameryki Południowej i twórca wielu kolekcji muzealnych. W ramach spotkania uczestnicy zwiedzą także wystawę. Spotkanie połączone jest z prezentacją filmu pt. Xupera – Świat Borysa Malkina, z 2009 r. w reżyserii F. Rudnickiego, który powstał na zamówienie Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie.

Czas trwania: 90 min.

Spotkanie adresowane jest do szkół średnich oraz osób dorosłych.

Prowadzący: Michał Kwiatkowski

Koszty:

Lekcja muzealna – 20 zł od grupy/ Lekcja muzealna połączone z prezentacją filmu – 30 zł od grupy + opłata za bilet wstępu. Ceny biletów wynoszą: normalny – 7 zł, ulgowy – 5 zł, zorganizowane grupy szkolne – 3 zł od osoby, zorganizowane grupy wycieczkowe – 5 zł od osoby.

Miejsce: Muzeum Etnograficzne, ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6, Włocławek

Zgłoszenia grup na lekcje muzealne prosimy kierować do Działu Edukacji i Promocji Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, tel. 54 232-30-01. W lekcjach muzealnych może brać udział maksymalnie 25 osób. Zajęcia prowadzone są od wtorku do czwartku w godzinach od 10.00 do 15.00, po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu.

Indianie Oferta Edukacyjna