Obchody 70. rocznicy wybuchu II w. światowej

gdzie: Gmach Główny - kiedy: wystawa stała

W sobotę 19 września w Muzeum Historii Włocławka odbyły się uroczystości związane z przypadającą w tym roku 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

Podczas obchodów przygotowanych wspólnie z Oddziałem Włocławskim Polskiego Towarzystwa Historycznego zostały wygłoszone dwa referaty: mgr. Tomasza Wąsika „Obrona Włocławka we wrześniu 1939 r. oraz szlak bojowy 14. pułku piechoty” i dr. Tomasza Dzikiego „Akta niemieckich władz okupacyjnych w zasobie Archiwum Państwowego w Toruniu Oddział we Włocławku”.

Fot. Ewa Jabłońsk

a

Po spotkaniu w hallu Muzeum Historii Włocławka nastąpiło otwarcie wystawy czasowej pt. „Pamiątki września 1939 r. w zbiorach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku”. Na ekspozycji prezentowana jest broń, umundurowanie i oporządzenie Wojska Polskiego z kampanii wrześniowej, a także liczne fotografie i dokumenty z tego okresu. Prezentacji ekspozycji dokonał mgr Marian Cieślak – współautor wystawy.

Fot. Ewa Jabłońsk

a

Uroczystości odbyły się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Tematy lekcji muzealnych prowadzone na wystawie:

• „Pamiątki września 1939 r. w zbiorach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku”
  • „Działania wojenne we wrześniu 1939 roku na Kujawach”

Kontakt: Tomasz Wąsik, tel. (0-54) 232-67-43

Koszt lekcji muzealnej: bilet wstępu – 2 zł od osoby + lekcja muzealna – 20 zł od grupy.

Czas trwania wystawy: 19.09 – 31.12.2009 r. w Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19

Sponsor Muzeum