Ubieranki

NOWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE W ZBIORACH SZTUKI

gdzie: Zbiory Sztuki, kiedy: 18.06 - 07.11.2019

Zajęcia interaktywne, towarzyszące wystawie czasowej „Prowincja” – Powrót po 30 latach. Kolekcja prac  z lat 1985–1989, będzie doskonałą okazją do zapoznania się z dziełami profesjonalnych twórców, którzy w latach 1985, 1987, 1989 brali udział w konkursie „Prowincja”. Jego celem było zachęcenie artystów do podejmowania w swych pracach treści społecznych i kulturowych mieszczących się w temacie — haśle „Prowincja”, czyli wątków związanych z miejscami, obyczajowością, kulturą wsi i małych miast.

Podczas warsztatów staniemy się projektantami mody lat 80. XX wieku. Dzieci otrzymają  szablon do wycięcia lalki z papieru, dla której będą mogły samodzielnie zaprojektować ubranko bądź wyciąć je z przygotowanego wzoru, a przy pomocy kolorowych papierów, wycinanek i bibuły przyozdobić je według własnego uznania. Zajęcia pobudzają  artystyczne zdolności dzieci, rozwijają kreatywność i twórcze myślenie. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Prowadząca: Kalina Ciesielska, tel. 54 232 30 01, e-mail: k.ciesielska@muzeum.wloclawek.pl

Koszt: bilet wstępu 3 zł od osoby (dzieci do lat 7 wstęp wolny) + 6 zł opłata od uczestnika za udział w warsztatach

Informacje ogólne:

Miejsce: Zbiory Sztuki, ul. Zamcza 10/12, Włocławek

Zajęcia odbywają się we: wtorki, środy i czwartki, w godzinach 10.00–15.00

Czas trwania: warsztatów od 60 do 90 min.

Maksymalna liczba osób: 25 (jedna klasa)

Rezerwacja terminu: przynajmniej na dwa dni przed terminem realizacji

W przypadku rezygnacji prosimy o informację najpóźniej jeden dzień przed planowanymi zajęciami.