cyna

NOWA OFERTA EDUKACYJNA W ZBIORACH SZTUKI

gdzie: Zbiory Sztuki, kiedy: 08.11 - 14.03.2018

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza do skorzystania z nowej oferty edukacyjnej towarzyszącej wystawie czasowej pt. „Pięć wieków konwisarstwa. Kolekcja Andrzeja Wójcika”. Skierowana jest do grup przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Zajęcia odbywają się w gmachu Zbiorów Sztuki we Włocławku, przy ul. Zamczej 10/12.

Uczestnicy zwiedzą eskpozycję unikalnej kolekcji wyrobów cynowych. Jest pierwszą tak szeroką prezentacją arcydzieł konwisarzy, warsztatów i wytwórni europejskich oraz amerykańskich. Pokazane na wystawie misy, naczynia liturgiczne, lichtarze, kufle, wilkomy, dzbany i inne przedmioty pełniące niegdyś funkcje użytkowe przedstawiają nie tylko wysoki poziom wykonania, ale też nierzadko mistrzostwo w opracowaniu dekoracji i szeroki zakres form. Wystawa posłuży dzieciom do inspiracji i zaprojektowania wyrobów cynowych oraz własnego znaku cechowego.

Naczynia cynowe

Podczas warsztatów będziemy wykonywać talerze i kubeczki przypominające wyroby cynowe, zaprojektujemy ich zdobnictwo wypukłe, jak i wklęsłe. Dowiemy się czym jest cyna i nauczymy się odróżniać ją spośród innych metali oraz precyzji i właściwego doboru odcieni srebra. Zadanie jest przyjemne, twórcze i daje piękne efekty.

Czas trwania: od 60 do 90 min.

Koszty zajęć: bilet wstępu 3 zł od osoby + 5 zł opłata za warsztaty od osoby*

Znak cechowy

Na zajęciach zabawimy się w rzemieślników i zaprojektujemy własne logo, wykorzystując przy tym starą technikę graficzną, jaką jest linoryt. Z linorytu za pomocą dłut wytniemy przygotowany przez nas wzór, a następnie odbijemy go za pomocą prasy drukarskiej.

Czas trwania: od 60 do 90 min.

Koszty zajęć: bilet wstępu 3 zł od osoby + 5 zł opłata za warsztaty od osoby*

­______________________________________________________________________

*opłata za warsztaty nie zwalnia z opłaty za bilet wstępu, z opłaty za bilet wstępu zwolnione są dzieci do 7 lat.

Uczniów i nauczycieli zainteresowanych ofertą prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału w zajęciach. Odbywają się one od wtorku do czwartku, w godzinach od 10.00 do 14.30. Grupa uczestników nie może przekroczyć 25 osób. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela: Kalina Ciesielska, Dział Edukacji i Promocji, tel. 54 2323001

cyna