Sztuka

#NocMuzeumWdomu – DLA DUŻYCH – „Włocławski alfabet sztuki”

gdzie: Zbiory Sztuki, kiedy: 16.05 - 17.05.2020

Zapraszamy Państwa do quizu związanego z włocławskimi artystami. Przedstawiamy poniżej zdjęcia prac oraz wizerunki plastyków, którzy mieszkali i tworzyli w naszym mieście.

Gra polega na właściwym dopasowaniu do nazwisk WŁOCŁAWSKICH artystów ich dzieł (podając ich nr od 1 do 12) i wizerunków (zdjęcia od A do L) oraz. Podpowiedzi znajdują się na wystawie czasowej „Włocławski Alfabet Sztuki. Plastyka włocławska II poł. XX w. ze zbiorów MZKiD” prezentowanej w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 we Włocławku (ponownie otwarte od 12 maja br.).

Dla utrudnienia zadania w wykazie znalazły się także postaci nie związane z Włocławkiem!

Zabawę przygotowaną specjalnie na Noc Muzeów chcemy połączyć konkursem. Trzy osoby, które najszybciej prześlą poprawnie wypełnioną tabelę na adres w.osinska@muzeum.wloclawek.pl, nagrodzimy upominkami (odbiór osobisty w Muzeum Etnograficznym przy Bulwarach:) Na odpowiedzi czekamy do niedzieli, 17 maja do godziny 23.59. Wyniki konkursu ogłosimy w poniedziałek, 18 maja.

[AZ]

Quiz Sztuka 1