Niedzielacyna

NIEDZIELNE SPOTKANIE Z KUSTOSZEM ZA NAMI

gdzie: Zbiory Sztuki, kiedy: 04.03.2018

4 marca br., w gmachu Zbiorów Sztuki odbyło się spotkanie z cyklu Niedziela z kustoszem, w trakcie którego po wystawie Pięć wieków konwisarstwa. Kolekcja Andrzeja Wójcika w zbiorach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku oprowadzał zwiedzających jej autor i komisarz, Adam Zapora.

Na ekspozycji znajdują się arcydzieła konwisarzy, warsztatów i wytwórni europejskich i amerykańskich. Misy, naczynia liturgiczne, lichtarze, kufle, wilkomy, dzbany i inne przedmioty pełniące niegdyś funkcje użytkowe zachwycają mistrzostwem wykonania, bogactwem form i niezwykłymi dekoracjami. Kolekcja Andrzeja Wójcika w zbiorach Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej to prawdziwy skarb na skalę europejską.

Niedzielne spotkania przyciągają prawdziwych miłośników sztuki i stanowią doskonałą okazję do zadawania pytań i żywych dyskusji z autorem.

Wystawa prezentowana jest do 18 marca 2018 r.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Galeria Rozwiń Zwiń