Niedziela z kustoszem w Muzeum Historii Włocławka

gdzie: , kiedy:

W Muzeum Historii Włocławka 7 kwietnia 2013 r. odbyło sie kolejne spotkanie z cyklu NIEDZIELA Z KUSTOSZEM na wystawie czasowej pt. „Z kości naszych powstaną mściciele. 150. rocznica wybuchu powstania styczniowego na Kujawach”. Po ekspozycji oprowadzał autor wystawy – Tomasz Wąsik.
Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zwiedzający obejrzeli cenny zbiór broni białej i palnej używanej w partiach powstańczych na terenie Kujaw, kolekcję archiwalnych fotografii, na których uwieczniono uczestników powstania oraz spisane w latach 1916-1918 relacje żyjących uczestników powstania i świadków egzekucji powstańców, które miały miejsce we Włocławku. Usłyszeli wiele interesujących faktów z przebiegu powstania styczniowego na Kujawach oraz opowieści o ludziach z nim związanych.

Wszyscy uczestnicy niedzielnego spotkania otrzymali wykaz i lokalizację grobów powstańców 1863 r. znajdujących się na Cmentarzu Komunalnym przy ul. F. Chopina.

Galeria Rozwiń Zwiń