NIEDZIELA Z KUSTOSZEM NA WYSTAWIE POŚWIĘCONEJ OLĘDROM

W niedzielę 28 lutego br., o godz. 12.00, w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 odbędzie się kolejne muzealne spotkanie z kustoszem. Komisarz wystawy Michał Kwiatkowski oprowadzi po wystawie czasowej „Zapomniany świat. Olędrzy w krajobrazie i kulturze”.

Autor ekspozycji przybliży uczestnikom spotkania nieznany świat olędrów, odpowie na pytania skąd przybyli, co skłoniło ich do opuszczenia pierwotnej ojczyzny w poszukiwaniu nowego miejsca do życia i pracy oraz dlaczego nadwiślańskie nieużytki stawały się ich domem? Czy nadal możemy odnaleźć ślady obecności olędrów? Opowie też o olęderskich domach, owocowych sadach oraz funkcji, jaką w olęderskim gospodarstwie spełniały wierzby.

Koszt oprowadzenia po ekspozycji czasowej zawarty jest w cenie biletu wstępu do Muzeum i daje również możliwość samodzielnego zwiedzenia ekspozycji stałej.

Bilet normalny – 7 zł

Bilet ulgowy – 5 zł