NA MAJÓWKĘ DO SKANSENU!

Majowkaskasnen

Dobrym pomysłem na weekend majowy może być wycieczka do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce. Jego urok przyciąga turystów z całej Polski. Można w nim zobaczyć obiekty stanowiące przykład dawnej, głównie drewnianej zabudowy wsi, tradycyjne przedmioty i narzędzia związane z życiem i pracą mieszkańców Kujaw i ziemi dobrzyńskiej od końca XIX do lat 30. XX wieku.

Ponadto od 30 maja 2015 r. udostępniony dla zwiedzających został dwór rodu Orpiszewskich z poł. XIX w., w którym mieszkała Maria z Wodzińskich Orpiszewska – jedyna narzeczona Fryderyka Chopina i muza Juliusza Słowackiego. We wnętrzach dworu wiernie odtworzono klimat dawnej siedziby ziemiańskiej oraz zaprezentowano życie i twórczość malarską Marii z Wodzińskich.

Natomiast 30 września 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie Kościoła z Brzeźna w Kujawsko-Dobrzyńskim parku Etnograficznym w Kłóbce. Udostępnienie wnętrza świątyni jako stałej ekspozycji muzealnej kończy realizowany od czerwca 2016 r. projekt obejmujący przeniesienie kościoła i jego rekonstrukcję w obrębie wsi skansenowskiej. Więcej informacji o kościele znajduje się na tej stronie.

Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce od maja będzie otwarty codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00. Zapraszamy !

Godziny pracy muzeów na terenie Włocławka i w Nieszawie:
30 KWIETNIA (poniedziałek) – nieczynne
1 MAJA (wtorek) – nieczynne
2 MAJA (środa) – 10.00-15.00
3 MAJA (czwartek) – nieczynne

Godziny pracy Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce:
30 KWIETNIA (poniedziałek) – nieczynne
1 MAJA (wtorek) – 10.00-18.00