banerkon

MUZYKA W MUZEUM


gdzie: Gmach Główny, kiedy: 29.04.2017 , godzina: 17:00

Po półtorarocznej przerwie Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Muzyka w Muzeum”. Spotkania z muzyką klasyczną z tej serii organizowane były w latach 2014–2015 i cieszyły się wielką popularnością. W odpowiedzi na liczne pytania i prośby melomanów o kontynuację cyklu, kolejne siedemnaste spotkanie z „Muzyką w Muzeum” odbędzie się w sobotę 29 kwietnia 2017 r., o godz. 17.00 w gmachu głównym muzeum przy ul. Słowackiego 1a we Włocławku.

Tematem koncertu będzie muzyka z różnych epok od XVIII do XX wieku, skomponowana na flet, wiolonczelę i fortepian. Utwory Józefa Haydna, Karola Marii Webera i Bohuslava Martinu zaprezentuje trio młodych ale już utytułowanych wykonawców: Ewa Witczak (wiolonczela), Małgorzata Będkowska (flet) oraz Jacek Szczapański (fortepian).

Koszt wstępu na koncert — 5 zł.

PROGRAM:

Józef Haydn – Trio fortepianowe nr 28  D-dur, Hob. XV:16 (1790 r.)

Karol Maria Weber – Trio g-moll Op. 63 (1819 r.)

Bohuslav Martinu – Trio na flet, wiolonczelę i fortepian (1944 r.)

 

INFORMACJE O WYKONAWCACH:

Ewa Witczak – Absolwentka i doktorantka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2012 roku otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszych studentów uczelni artystycznych. Jako solistka jest laureatką wielu konkursów polskich i zagranicznych. W roku 2016 zdobyła I miejsce podczas International Music Competition – Belgrad-Serbia 2016. Została również laureatką 22nd Young Musician International Competition „Citta di Barletta” we Włoszech (kwiecień 2012). Wraz z zespołem muzyki dawnej Laboratoire de la Musique wygrała Międzynarodowy Konkurs Zespołów Muzyki Dawnej w Świdnicy oraz zdobyła również II miejsce i Nagrodę Publiczności  podczas XI Międzynarodowego Konkursu Zespołów Muzyki Dawnej w Neuburgu nad Dunajem. Występuje w kraju i za granicą, nagrywała dla Polskiego Radia i Telewizji.

Małgorzata Będkowska – Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy; w 2015 roku ukończyła Podyplomowe Studia Mistrzowskie w Zakresie Instrumentalistyki w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Pracuje z utalentowaną młodzieżą w szkołach muzycznych we Włocławku i Radziejowie. Współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Orkiestrą Opery Nova oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Brała udział w IV Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Krakowie, a w VII Ogólnopolskim Konkursie Fletowym we Wrocławiu znalazła się w gronie półfinalistów.

Jacek Szczepański – Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy;  w 2008 ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej. Rok później uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu dr Mariusza Klimsiaka. Obecnie pracuje jako nauczyciel i akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. Od 2012 roku zajmuje stanowisko asystenta na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

29 kwietnia w związku z koncertem  muzeum będzie czynne od godziny 16:00. 

Galeria Rozwiń Zwiń