Pecz

#MuzeumWdomu – OBIEKT DNIA – „Amatorowie herbaty i Kuriera” Feliksa Pęczarskiego

gdzie: Zbiory Sztuki, kiedy:

Obraz pt. „Amatorowie herbaty i Kuriera” autorstwa Feliksa Pęczarskiego (1804-1862), najstarszego znanego malarza tworzącego we Włocławku oraz prekursora realizmu w malarstwie polskim. Kilka miesięcy temu obraz został poddany konserwacji dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Efekty ciężkiej pracy konserwatorskiej możecie podziwiać pod adresem:

YouTube.pl

Sam obraz zobaczycie tu:

„Amatorowie herbaty i Kuriera”

Zdjęcie pozwoli dostrzec to, co być może umknęłoby nam, w odbiorze bezpośrednim obrazu. Powstało na potrzeby dokumentacji w Pracowni Digitalizacji i Reprografii Muzeum. Ma ono ponad 100 milionów pikseli i zostało złożone z kilku fotografii.