NA MAJÓWKĘ DO SKANSENU!

gdzie: Park etnograficzny, kiedy:

Dobrym pomysłem na weekend majowy może być wycieczka do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce. Jego urok przyciąga turystów z całej Polski. Można w nim zobaczyć obiekty stanowiące przykład dawnej, głównie drewnianej zabudowy wsi, tradycyjne przedmioty i narzędzia związane z życiem i pracą mieszkańców Kujaw i ziemi dobrzyńskiej od końca XIX do lat 30. XX wieku. Ponadto od 30 maja 2015 r. udostępniony dla zwiedzających został nowy obiekt – dwór rodu Orpiszewskich z poł. XIX w., w którym mieszkała Maria z Wodzińskich Orpiszewska – jedyna narzeczona Fryderyka Chopina i muza Juliusza Słowackiego. We wnętrzach dworu wiernie odtworzono klimat dawnej siedziby ziemiańskiej oraz zaprezentowano życie i twórczość malarską Marii z Wodzińskich.

Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce od maja będzie otwarty codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00. Zapraszamy !

Godziny pracy muzeów na terenie Włocławka i w Nieszawie:
30 KWIETNIA- 10.00-15.00 (muzea dyżurujące: Muzeum Etnograficzne we Włocławku, ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6, Gmach Główny we Włocławku przy ul. Słowackiego 1a, Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie przy ul. Mickiewicza 6)
1 MAJA – nieczynne
2 MAJA – nieczynne
3 MAJA – nieczynne

Godziny pracy Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce:
30 KWIETNIA (sobota) – 10.00-16.00
1 MAJA (niedziela) – 10.00-18.00