Majówkazkis

MAJÓWKA Z KULTURĄ I SZTUKĄ


kiedy: 05.05 - 31.05.2018

5 maja 2018 r. startuje ósma edycja „Majówki z kulturą i sztuką”. Celem wydarzenia jest zapewnienie niepełnosprawnym mieszkańcom naszego regionu oraz ich opiekunom możliwości bezpłatnego skorzystania z oferty lokalnych instytucji kulturalnych. Dzień startu akcji nie jest przypadkowy, ponieważ wypada w ustanowiony na początku XX wieku we Francji Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, a także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Więcej informacji na stronie: http://niepelnosprawni.kujawsko-pomorskie.pl

„Majówka z kulturą i sztuką 2018” w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

PROGRAM:

11 maja 2018 r., godz. 10.00 – termin zarezerwowany

Miejsce: Muzeum Etnograficzne, ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6, Włocławek, kontakt Beata Wąsik, tel. 54 2323001

Warsztaty ZABAWKA LUDOWA

Spotkanie będzie dobrą okazją do poznania, jakimi zabawkami bawili się nasi przodkowie, skąd czerpano pomysły do ich stworzenia, jakie materiały wykorzystywano i kto najczęściej je wykonywał. W części warsztatowej przygotujemy zabawki inspirowane dawnym wzornictwem ludowym.

18 maja 2018 r., godz. 10.00 – termin zarezerwowany

Miejsce: Muzeum Stanisława Noakowskiego, ul. Mickiewicza 6, Nieszawa, kontakt Ryszard Lewandowski, tel. 883374668

Warsztaty MARTWA NATURA Z OWOCAMI

Celem warsztatów jest poznanie podstawowych technik malarskich wodnych, pokaz narzędzi i przyborów do malowania farbami wodnymi, prezentacja prac plastycznych wykonanych w tych technikach, wykonanie szkicu martwej natury, omówienie zagadnień kolorystycznych i światłocienia oraz próba namalowania martwej natury.

25 maja 2018 r., godz. 10.00 – termin zarezerwowany

Miejsce:  Zbiory Sztuki, ul. Zamcza 10/12, Włocławek, kontakt Kalina Ciesielska, tel. 54 2323001

Warsztaty BYĆ JAK ZAGAJEWSKI
Spotkanie z twórczością Stanisława Zagajewskiego stanowi doskonały przyczynek nie tylko do zapoznania uczestników z sylwetką artysty z kręgu art brut, ale także do przybliżenia im pojęcia stylu oraz nurtu w sztuce. Uczestnicy zajęć dowiedzą się czym rzeźba różni się od płaskorzeźby. Spróbują także swoich sił w trudnej sztuce interpretacji, dzięki czemu uświadomią sobie, że nie tylko to co piękne może wzbudzać podziw. W części warsztatowej uczestnicy, inspirując się twórczością Stanisława Zagajewskiego, wykonają własną rzeźbę w glinie dodając do niej surowce „najniższej rangi” tj. nakrętki, słomki, rolki po papierze.

Możliwa liczba uczestników w każdym z zajęć: do 20 osób (Warsztaty prowadzone będą w salach dostępnych dla osób niepełnosprawnych). Obowiązują wcześniejsze zapisy. Grupy zainteresowane wzięciem udziały w zajęciach prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01

Proj 2 Niebieski