majowka

MAJÓWKA Z KULTURĄ I SZTUKĄ WE WŁOCŁAWSKIM MUZEUM

kiedy:

Zapraszamy osoby niepełnosprawne do skorzystania z bezpłatnej oferty instytucji kultury z całego regionu w ramach tegorocznej już siódmej odsłony projektu „Majówka z kulturą i sztuką”. Akcja potrwa do początku czerwca.

Wśród przygotowanych atrakcji są liczne wystawy, przedstawienia teatralne, koncerty, warsztaty, a także spotkania plenerowe. W ofercie znalazły się między innymi zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w Toruniu, Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, możliwość obejrzenia spektaklu operowego „La Traviata” Giuseppe Verdiego w Operze NOVA w Bydgoszczy, zwiedzanie Centrum Kulturalno- Kongresowego Jordanki w Toruniu, koncert „O miłości… czyli Williama Szekspira Muzyczny Bankiet” w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Instytucje zaproponowały również zorganizowanie szeregu warsztatów po uprzednim umówieniu się z przedstawicielem placówki.

Celem projektu „Majówka z kulturą i sztuką” jest możliwość uczestnictwa osób z niepełnosprawnością w życiu kulturalnym. Projekt wiąże się z obchodzonym 5 maja Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Więcej informacji na stronie: http://niepelnosprawni.kujawsko-pomorskie.pl/600/majowka-z-kultura-i-sztuka-2017

„Majówka z kulturą i sztuką” w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

PROGRAM:

– 12 maja 2017 r., godz. 11.00

Miejsce: Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie, ul. Mickiewicza

Warsztaty MALARSTWO

Celem warsztatów jest poznanie podstawowych technik malarskich, przykładów prac wykonanych w tych technikach oraz kształcenie umiejętności manualnych. Warsztaty obejmują: krótkie, ilustrowane omówienie historii podstawowych technik malarskich,  prezentację rodzajów materiałów i narzędzi malarskich, pokaz malowania w technice olejnej

i pastelowej, omówienie ustawionej kompozycji martwej natury, własnoręczne odwzorowanie ustawionej martwej natury w technice pastelu.

– 26 maja 2017 r., godz. 11.00

Miejsce:  Zbiory Sztuki we Włocławku, ul. Zamcza 10/12

Warsztaty interaktywne BYĆ JAK ZAGAJEWSKI
Spotkanie z twórczością Stanisława Zagajewskiego stanowi doskonały przyczynek nie tylko do zapoznania uczestników z sylwetką artysty z kręgu art brut, ale także do przybliżenia im pojęcia stylu oraz nurtu w sztuce. Uczestnicy zajęć dowiedzą się czym rzeźba różni się od płaskorzeźby. Spróbują także swoich sił w trudnej sztuce interpretacji, dzięki czemu uświadomią sobie, że nie tylko to co piękne może wzbudzać podziw. W części warsztatowej uczestnicy, inspirując się twórczością Stanisława Zagajewskiego, wykonają własną rzeźbę w glinie dodając do niej surowce „najniższej rangi” tj. nakrętki, słomki, rolki po papierze.

Grupy zainteresowane wzięciem udziały w zajęciach prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Promocji, tel. 54 232 30 01

Możliwa liczba uczestników w każdym z zajęć: do 25 osób (Warsztaty prowadzone będą w salach dostępnych dla osób niepełnosprawnych)

Galeria Rozwiń Zwiń