Kier2018

MAGIA ŚWIĄT ZAWITAŁA DO MUZEUM

gdzie: Muzeum Etnograficzne, kiedy: 09.12.2018

9 grudnia w Muzeum Etnograficznym we Włocławku przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 już po raz piętnasty odbył się kiermasz bożonarodzeniowy.

W tym niezwykłym dniu muzealne ekspozycje wzbogaciły się o liczne kramy przygotowane twórców ludowych i rękodzielników, na których można było nabyć unikatowe, inspirowane tradycyjnym wzornictwem ludowym ozdoby na choinkę i do dekoracji wnętrz od bombek, łańcuchów, aniołków, gwiazdek, mikołajów, kartek świątecznych, stroików i choinek, po obrusy, serwety, bieżniki, rzeźby, szopki, wyroby garncarskie i kowalskie, deski, torby, biżuterię, zabawki itp. Na stoiskach z przysmakami robionymi według tradycyjnych receptur pojawiły się m.in. pierniczki, pierniki, ciasta drożdżowe, makowce, serniki, powidła, dżemy, kawy, herbaty, wędliny, chleb, ciasteczka, miód (również pitny), kapusta z grochem, pierogi, wędliny, przetwory z owoców i warzyw, oleje, sery. Dodatkową atrakcją była możliwość zakupienia bombki z dedykacją malowaną na miejscu.

Specjalnie na kiermasz udostępniona została wystawa okolicznościowa pt. „Wigilia na Kujawach” prezentująca tradycyjny wystrój izby i przygotowania do wieczerzy.

Najmłodsi wzięli udział w warsztatach wykonywania ozdób z papieru.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

Galeria Rozwiń Zwiń