Konferencja

II DOROCZNA KONFERENCJA NAUKOWA MUZEALNIKÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO


gdzie: Zbiory Sztuki, kiedy: 17.11.2017

17 listopada 2017 r., w gmachu Zbiorów Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, odbyła się II Doroczna Konferencja Naukowa Muzealników Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W spotkaniu wzięli udział pracownicy: Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, Muzeum Diecezjalnego w Toruniu, Muzeum Solca im. Księcia Przemysława w Solcu Kujawskim, Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie, Muzeum Etnograficznego in. M. Znamierowskiej-Prüfferowowej w Toruniu, Muzeum Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. 

Głównym celem konferencji była prezentacja działań i osiągnięć muzealnych środowiska w zakresie: naukowo-badawczym, wystawienniczym, konserwatorskim, edukacyjnym, promocyjnymi zarządczym, wykorzystujących nowe technologie i rozwiązania. Celem dodatkowym tego wydarzenia naukowego było stworzenie płaszczyzny do wymiany myśli i doświadczeń oraz profesjonalizacji zawodu muzealnika.

W programie konferencji znalazły się m.in. prezentacje poświęcone podsumowaniu wspólnego projektu realizowanego przez muzea i instytucje kultury z województwa Kujawsko-Pomorskiego pt. MIASTO-LUDZIE-MUZEUM, działalności edukacyjnej, wystawienniczej (dotyczącej realizacji ekspozycji stałych Muzeum Historii Włocławka, Apteki – Muzeum w Bydgoszczy oraz Kościóła z Brzeźna w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce). Ponadto uczestnicy zapoznali się historią Działu Archeologicznego MZKiD we Włocławku, oraz wysłuchali prelekcji upamiętniającej postać Józefa Piłsudskiego. 

Galeria Rozwiń Zwiń