EFEKT KONTRASTU – JACEK KUTYBA – FOTOGRAFIE

gdzie: Gmach Główny - kiedy: wystawa stała

Od soboty 26 marca 2011 r. w Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie można zwiedzać wystawę „Efekt kontrastu” – Jacek Kutyba – fotografie.

Jacek Kutyba urodził się w 1966 roku w Bochni. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Program studiów zawierał, poza klasycznymi przedmiotami jak grafika, malarstwo czy rzeźba, kurs fotografii. Po studiach pracował na WSP, a później jako grafik projektant i fotografik.

Fotografia stała się najważniejszą częścią działalności od 2005 roku. Realizuje projekty bazując na wcześniejszych twórczych doświadczeniach, kładzie szczególny akcent na światło. Głównym tematem prac są ludzie, czasami jako realne osoby, a czasami jako przekaz idei czy emocji. Realizuje także zlecenia komercyjne, współpracuje, m. in. z „Agorą”, Agencją fotograficzną „Free”, „Elit foto” oraz ze „Sprint media”, prowadzi szkolenia i warsztaty fotograficzne.

kutybakutyba

Fotografuję osoby, które wykonując jakiś „zwyczajny” zawód, zajmują się jednocześnie działaniami odmiennymi, szczególnie z kręgu działań artystycznych. Publikują utwory literackie, uprawiają sztuki wizualne, a także tych, którzy swojej pracy lub swojemu życiu nadają kreatywny charakter, odmienny od popularnego jego postrzegania.
Jacek Kutyba

Wystawa czynna będzie do 31 maja 2011 roku.

Sponsor Muzeum