BAZYLIKA KATEDRALNA WE WŁOCŁAWKU. JEJ OBRAZ W SZTUCE

objętość: 40 stron, fot. kolorowe i czarno-białe

Stan

15 w magazynie

Katalog towarzyszył wystawie Bazylika katedralna we Włocławku. Jej obraz w sztuce. Zarówno wystawa, jak i katalog powstały dla uczczenia 600-lecia konsekracji świątyni.

Wydawnictwo zawiera informacje na temat tego, jacy artyści na przestrzeni dziejów uwiecznili w swoich pracach bryłę katedry, jej fragment bądź detal architektoniczny. W publikacji znajduje się katalog 108 prac, począwszy od XVII wieku kończąc na latach współczesnych, z podziałem na: “Malarstwo, grafika, rysunek. Katedra w widokach ogólnych Włocławka”, “Bryła katedry”, “Wnętrze katedry”, “Ceramika, medale”.

Katalog zawiera fotografie 41 prac, takich artystów, jak, np. Wojciech Gerson, Franciszek Kostrzewski, Adolf Kozarski, Aleksander Gierymski, Walery Brochocki, Leon Płoszay, Józef Mehoffer, Jerzy Teodorowicz, Marian Marciniak, Grzegorz Bienias, Zbigniew Stec, Antoni Bisaga.

Waga 0.3 kg
Wymiary 29.8 × 21 × 0.5 cm